Jdi na obsah Jdi na menu
 Copak je to za koně ...??
Pokud si pozorně přečtete článek, nebude to težké .)

Obrazek

 

INDICIE :

  • M: Mamuška (HUN) O:City (HUN)
  • nar. 1952 Napajedla
  • kobylka, o kterou jsem se starala a byla jeho potomkem se narodila v roce 1976

otec i matka pochází z maďarského chovu a k nám se dostali v rámci válečných náhrad. Otec City se narodil v roce 1938 v hřebčíně Aszár a svoji dostihovou kariéru absolvoval na závodišti v Budapešti. Startoval jako dvouletý až čtyřletý a ze 13 startů 8x zvítězil a 3x se umístil jako druhý. Velmi cenná byla jeho vítězství v maďarském St. Leger, Millenium dij a Alagi dij, dále pak druhé místo v maďarském derby.

matka Mamuška se narodila v roce 1944 v hřebčíně Diopuszta, ale běhala na dostihové dráze v Chuchli. Dosahova velmi dobrých výsledků, zvítězila v Memoriálu Ing. Tichoty a třetí byla v Geržově memoriálu, St. Leger, Ceně prezidenta republiky a dalších dostizích. Byla výborná i v chovu, kde dala vedle tohoto hřebce i dalšího derby - vítěze Makara a výborného Mohykána.


Do tréninku byl dán k trenéru Cellerovi. Ve dvou letech startoval 3x, z čehož 1x vyhrál a 1x se umístil třetí. Ve třech letech zahájil sezónu druhým místem. Jeho další start ve Velké květnové ceně nebyl šťastný, lekl se startovacího stroje a doběhl poslední. Svoji třídu potvrdil dalším startem ve Velké červnové ceně, kde v silném poli porazil všechny tříleté a zůstal jen o půl délky za vynikajícím čtyřletým Symbolem. Pak následovalo vítězné tažení, které bylo narušeno jen čtvrtým místem ve Velké mezinárodní ceně na MM v Moskvě. Začalo vítězstvím v Čs. derby v rekordním čase, zvítězil v Ceně kongresu na 2800 m nad velkým vytrvalcem Koranem a pak následoval zlatý hřeb - vítězství na MM v Ceně Moskvy, kde opět v rekordním čase 2:28,4 porazil na trati 2400 m koně Elementa, Faktotum, Arifmometr a další. Své vítězné tažení uzavřel vítězstvím v našem St. Leger.

Toto údobí, kdy změnil Napajedla za tréninkovou a dostihovou dráhu, bylo jediné, kdy opustil svůj rodný hřebčín. V roce 1956 se vrátil domů jako plemeník. Dvacet let působil v chovu a za tuto dobu připustil 555 klisen, z toho 51 klisen zahraničních hřebčínů. Mezi nejlepší potomky patří: Lyon (z Lydie), Relief (Relation), Vardar (z Vandy), Delegace (z Delty), Caravela (z Caléche), Lira (z Literatury), Niva (z Niké) Cavalerie (z Caléche), Loreta (z Louky), Lincoln a mnoho dalších..

Obrazek


ODPOVĚĎ VZKAZEM S PŘEDMĚTEM: POZNEJ KONĚ
sem napište : že jste se zúčastnili .)
body 300 bodů za správnou odpověď :)


Pozn.:
Fotky jsou přejaté.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

body

(Viggen, 15. 9. 2006 10:05)

Terýsek: správně 300 bodů, posílám...

poznej koně

(Terýsek, 14. 9. 2006 15:48)

odpověděla jsem vzkazem